Činnost

Sbor dobrovolných hasičů obce Kyselka byl znovu obnoven po dlouhých 12 letech nečinnosti . Místní sbor znovu přivedl k životu pan Luboš Cupal v roce 2000. Při založení mu pomáhali Michal Formánek, Tomáš Bláha, Lukáš Jaroš, Luděk Jurečka, jeho bratr Dušan, dále Jiří Hirschau, Petr Polášek a Jaroslav Šajtoš. V začátcích SDH bylo zapotřebí zprovoznit zásahový vůz AVIA 30 a pro zásahy nezbytně potřebné čerpadlo PPS12. Po těchto nutných opatřeních bylo potřeba provést zdravotní prohlídky členů a následně je poslat na HZS Karlovarského kraje na kvalifikované proškolení na funkce: velitele jednotky, velitele družstva a na strojníky. Naše jednotka patří do kategorie JPO III, což je jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s členy, kteří vykonávají službu v jednotce požární ochrany dobrovolně. Při vyhlášení poplachu vyjíždí z místa své dislokace nejpozději do 10 minut.